Seřadit dle 

Vážení zákazníci Libris.cz
Vážení zákazníci, od letošního roku jsme pro Vás změnili způsob vyclívání zásilek. Znamená to pro Vás méně starostí a uštření poplatku 96Kč, který se doposud platil. Pokud by Vám přece jen došlo domů oznámení o proclení, zapište skladové číslo z dokumentu k objednávce, tak jako doposud.

Děkujeme a přejeme pěkné zážitky u čtení.

   Learn Windows PowerShell in a Month of Lunches 1 099 Kč (s DPH)

detail na Amazonu
Cena bez DPH: 999 Kč
Cena s DPH: 1 099 Kč
Vydavatel: Manning Publications
Autor: Don Jones
Datum vydání: 17.05.2011
Dostupnost: Odeslání obvykle do 24 hodin Skladem v USA. Doba doručení se řídí dle způsobu dopravy, 2 až 28 dní
Medium: Paperback
Počet stran: 425
ISBN: 1617290211

Popis titulu (Product Description)

In Windows, there's a control panel, dialog box, console, or wizard to manage every component of a system. There are thousands of them—so many that it can be nearly impossible to keep track of all the locations and settings one needs to administer Windows effectively. PowerShell provides administrators with a single, unified command line from which they can control and automate every aspect of Windows.

Learn Windows PowerShell in a Month of Lunches is an innovative tutorial designed for busy administrators. Author Don Jones has taught thousands of administrators to use PowerShell, and now he brings his years of training techniques to a concise, easy-to-follow book. Just set aside one hour a day—lunchtime would be perfect—for an entire month, and readers will be automating administrative tasks faster than they ever thought possible.

Purchase of the print book comes with an offer of a free PDF, ePub, and Kindle eBook from Manning. Also available is all code from the book.


Recenze Amazon
Příbuzné tituly
Nejprodávanější knihy na Libris.cz

© 2010 libris.cz