Seřadit dle 

Vážení zákazníci Libris.cz
Dále stále upozorňujeme že, pokud je Vaše zásilka na cestě k Vám poštovní cestou, mělo by Vám na doručovací adresu přijít oznámení o celním řízení.
Zapište v takovém případě do detailu Vaší objednávky skladové číslo, které v doručeném oznámení najdete.
Vše ostatní s celní poštou zařídíme.

Nadále upozorňujeme na nemilou novinku loňského roku, kterou je zavední paušálního poplatku za administrativní úkony České pošty spojené se zpracováním zahraničních zásilek ve výši 96kč. Tento poplatek po Vás pravděpodobně bude chtít poštovní doručovatel. Nejedná se o clo ani poštovné. Clo i poštovné je i nadále hrazeno a vyřizováno námi.

Pokud chcete mít knihu co nejdříve doma a to i mimo vánoční čas, doporučujeme zvolit zaslání kurýrem! Vyhnete se tak i prodlevě při vyclení a zmíněnému administrativnímu poplatku.

Děkujeme za pochopení.

   Flight to Heaven: A Plane Crash...A Lone Survivor...A Journey to Heaven--and Back 581 Kč (s DPH)

detail na Amazonu
Cena bez DPH: 528 Kč
Cena s DPH: 581 Kč
Vydavatel: Bethany House Publishers
Autor: Dale Black
Datum vydání: 01.05.2010
Dostupnost: Odeslání obvykle do 24 hodin Skladem v USA. Doba doručení se řídí dle způsobu dopravy, 2 až 28 dní
Medium: Paperback
Počet stran: 192
ISBN: 0764207946

Popis titulu (Product Description)
Flight To Heaven is a beautifully written and amazing account of life, death - and life again. In the early days of his flying career, Capt. Dale Black was a passenger in a horrific airplane crash which some have called the most ironic in aviation history. He was the only survivor. In the gruesome aftermath of the crash Dale experienced a life-changing journey to heaven. This was not a vision or a dream, but a very real experience. To say that his journey to heaven transformed him forever, is an understatement. Not only was Dale's life forever altered but his story has already changed the lives of tens of thousands.

In this captivating book you'll learn about angelic guides, living Light, and indescribable music from the astonishing city of gold. Dale describes the luxurious countryside, the massive rainbow colored wall with gates of pearl, the awesome townships and the spiritual family that welcomed him. He shares with intricate detail the glorious beauty, radiant colors, intoxicating aromas, and boundless love and joy he experienced while in heaven.

To those who have lost loved ones, this book is a source of deep comfort. It also gives readers renewed purpose and glorious hope for the future. This story is full of challenges and struggles that culminate in "overcoming faith" guaranteed to inspire. This flight to heaven dramatically changed Dale's life - reading this book could change yours too.

"Of all the books about heaven, this one's the best!"
Tim Breuninger - San Diego, CA

As a publisher of four Canadian Best Sellers, a Search and Rescue Pilot, Photographer and Christian, I have found "Flight To Heaven" by Captain Dale Black, one of the most inspiring books I have ever read! It is easy to read, factual and from the moment you start, you won't want to put it down. My wife and I ordered 15 copies for friends we love, just hours after finishing this amazing story.
Mike Biden - Retired SAR Pilot

Wow! Where do I even begin? The details of this book were so incredible that I felt as if I was on this journey as I read. This story has edified my faith that God is who He says He is and will do what He said He will do!! Aside from the Bible, this is by far the best book I have ever read!! It enveloped me from beginning to end. For anyone searching for the truth about this life or the afterlife, this book is for you.
Dana McCue - Memphis, TN

Next to the Bible, Flight To Heaven is the BEST BOOK I have ever read!
Pastor Shawn Machen Sr. Pastor - WorldVictory Church

The whole world needs to read Flight to Heaven. I've had many authors on my radio show, but of all the NDE stories I've ever heard or read, Capt. Dale Black's is the best... by far!
Jeanne Jennay - Author
Radio Talk Show Host / Motivational speaker

To say this is an inspiring book is an understatement. Flight To Heaven is an awesome read and has taught me a lot and given me peace and courage for a new chapter in my life. I'm purchasing more copies and giving it out everywhere.
Captain Randy Hass - Airbus A320
US Airways

I could not put this book down and I cried through much of it. Flight to Heaven is the most moving and inspirational book I have ever read. And I do mean - EVER! After reading this book I am completely convinced Capt. Black's story is true and heaven is a real place after all.
Donna Benton - Syracuse, NY

Recenze Amazon
Příbuzné tituly
Nejprodávanější knihy na Libris.cz

© 2010 libris.cz