Seřadit dle 

Vážení zákazníci Libris.cz
Vážení zákazníci, od letošního roku jsme pro Vás změnili způsob vyclívání zásilek. Znamená to pro Vás méně starostí a uštření poplatku 96Kč, který se doposud platil. Pokud by Vám přece jen došlo domů oznámení o proclení, zapište skladové číslo z dokumentu k objednávce, tak jako doposud.

Děkujeme a přejeme pěkné zážitky u čtení.

   Head First Design Patterns 1 363 Kč (s DPH)

detail na Amazonu
Cena bez DPH: 1 239 Kč
Cena s DPH: 1 363 Kč
Vydavatel: O'Reilly Media
Autoři: Eric FreemanBert BatesKathy SierraElisabeth Robson
Datum vydání: 10.2004
Dostupnost: Odeslání obvykle do 24 hodin Skladem v USA. Doba doručení se řídí dle způsobu dopravy, 2 až 28 dní
Medium: Paperback
Počet stran: 694
ISBN: 0596007124

Popis titulu (Product Description)

What’s so special about design patterns?

At any given moment, someone struggles with the same software design problems you have. And, chances are, someone else has already solved your problem. This edition of Head First Design Patterns—now updated for Java 8—shows you the tried-and-true, road-tested patterns used by developers to create functional, elegant, reusable, and flexible software. By the time you finish this book, you’ll be able to take advantage of the best design practices and experiences of those who have fought the beast of software design and triumphed.

What’s so special about this book?

We think your time is too valuable to spend struggling with new concepts. Using the latest research in cognitive science and learning theory to craft a multi-sensory learning experience, Head First Design Patterns uses a visually rich format designed for the way your brain works, not a text-heavy approach that puts you to sleep.


Recenze Amazon
Příbuzné tituly
Nejprodávanější knihy na Libris.cz

© 2010 libris.cz