Seřadit dle 

Vážení zákazníci Libris.cz

Vážení zákazníci,
přejeme Vám pokud možno klidný předvánoční čas s našimi knihami a vzhledem k dodacím lhůtám z USA doporučujeme včasný předvánoční nákup. V tuto chvíli již doporučujeme objednat zaslání kurýrem.

Dále stále upozorňujeme že, pokud je Vaše zásilka na cestě k Vám poštovní cestou, mělo by Vám na doručovací adresu přijít oznámení o celním řízení.
Zapište v takovém případě do detailu Vaší objednávky skladové číslo, které v doručeném oznámení najdete.
Vše ostatní s celní poštou zařídíme.

Nadále upozorňujeme na nemilou novinku loňského roku, kterou je zavední paušálního poplatku za administrativní úkony České pošty spojené se zpracováním zahraničních zásilek ve výši 96kč. Tento poplatek po Vás pravděpodobně bude chtít poštovní doručovatel. Nejedná se o clo ani poštovné. Clo i poštovné je i nadále hrazeno a vyřizováno námi.

Pokud chcete mít knihu co nejdříve doma a to i mimo vánoční čas, doporučujeme zvolit zaslání kurýrem! Vyhnete se tak i prodlevě při vyclení a zmíněnému administrativnímu poplatku.

Děkujeme za pochopení.

   Study Guide for Come Into My Trading Room: A Complete Guide to Trading 1 162 Kč (s DPH)

detail na Amazonu
Cena bez DPH: 1 010 Kč
Cena s DPH: 1 162 Kč
Vydavatel: Wiley
Autor: Alexander Elder
Datum vydání: 24.04.2002
Dostupnost: Odeslání obvykle do 24 hodin Skladem v USA. Doba doručení se řídí dle způsobu dopravy, 2 až 28 dní
Medium: Paperback
Počet stran: 208
ISBN: 0471225401

Popis titulu (Product Description)
STUDY GUIDE FOR Come Into My Trading Room
A Complete Guide to Trading

You can read Come Into My Trading Room: A Complete Guide to Trading in a few days, but you cannot expect to master every aspect of that invaluable book until you work through it. Study Guide for Come Into My Trading Room: A Complete Guide to Trading will help you learn the profitable methods and techniques of Come Into My Trading Room before risking a dollar in the markets.

Study Guide for Come Into My Trading Room: A Complete Guide to Trading parallels the actual book, challenging you at every step with questions that make you focus on all the important areas of trading. Some tests are pencil-and-paper, others have you work with charts, but all prepare you to make crucial decisions.

This Study Guide will:

  • Quiz you on the essentials of trading–choosing the markets to trade, finding holes in the Efficient Market Theory, and overcoming common obstacles to success
  • Make you aware of psychological blind spots that lead to losing
  • Test your knowledge of charting and computerized indicators
  • Explore trading systems, day-trading, and advanced concepts, such as Impulse trading and SafeZone stops
  • Ask questions about money management, record-keeping, and managing time
  • Challenge you with eight case studies where you choose entry and exit points and get graded for your performance

The best trading strategies, techniques, and tools are only as good as your understanding of them. Pick up this Study Guide for Come Into My Trading Room: A Complete Guide to Trading and convert Dr. Elder's methods into your own powerful and profitable tools.


Recenze Amazon
Příbuzné tituly
Nejprodávanější knihy na Libris.cz

© 2010 libris.cz