Seřadit dle 

Vážení zákazníci Libris.cz
Dále stále upozorňujeme že, pokud je Vaše zásilka na cestě k Vám poštovní cestou, mělo by Vám na doručovací adresu přijít oznámení o celním řízení.
Zapište v takovém případě do detailu Vaší objednávky skladové číslo, které v doručeném oznámení najdete.
Vše ostatní s celní poštou zařídíme.

Nadále upozorňujeme na nemilou novinku loňského roku, kterou je zavední paušálního poplatku za administrativní úkony České pošty spojené se zpracováním zahraničních zásilek ve výši 96kč. Tento poplatek po Vás pravděpodobně bude chtít poštovní doručovatel. Nejedná se o clo ani poštovné. Clo i poštovné je i nadále hrazeno a vyřizováno námi.

Pokud chcete mít knihu co nejdříve doma a to i mimo vánoční čas, doporučujeme zvolit zaslání kurýrem! Vyhnete se tak i prodlevě při vyclení a zmíněnému administrativnímu poplatku.

Děkujeme za pochopení.

   Study Guide for Come Into My Trading Room: A Complete Guide to Trading 1 228 Kč (s DPH)

detail na Amazonu
Cena bez DPH: 1 116 Kč
Cena s DPH: 1 228 Kč
Vydavatel: Wiley
Autor: Alexander Elder
Datum vydání: 24.04.2002
Dostupnost: Odeslání obvykle do 24 hodin Skladem v USA. Doba doručení se řídí dle způsobu dopravy, 2 až 28 dní
Medium: Paperback
Počet stran: 208
ISBN: 0471225401

Popis titulu (Product Description)
The trading bible for the new millennium In Come Into My Trading Room, noted trader and author Dr. Alexander Elder returns to expand far beyond the three M's (Mind, Method, and Money) of his bestselling Trading for a Living. Shifting focus from technical analysis to the overall management of a trader's money, time, and strategy, Dr. Elder takes readers from the fundamentals to the secrets of being a successful trader--identifying new, little known indicators that can lead to huge profits. Come Into My Trading Room educates the novice and fortifies the professional through expert advice and proven trading methodologies. This comprehensive trading guide provides a complete introduction to the essentials of successful trading; a fresh look at the three M's, including a proven, step-by-step money management strategy; and an in-depth look at organizing your trading time. Come Into My Trading Room reviews the basics of trading stocks, futures, and options as well as crucial psychological tactics for discipline and organization-with the goal of turning anyone into a complete and successful trader. By showing traders how to combine the elements of mind, method, and money, Come Into My Trading Room gives readers the knowledge and insight to enter the market with confidence and exit with profits. Unparalleled depth and a wide range of coverage will keep all levels of traders engaged, informed, and returning to Come Into My Trading Room again and again. Dr. Alexander Elder (New York, NY) is a professional trader, technical analysis expert, and practicing psychiatrist. He is the founder of Financial Trading Inc., providing intensive trading camps to traders all over the world. Elder's first book Trading for a Living (Wiley: 0471592242) and the companion study guide have sold over 160,000 copies.

Recenze Amazon
Příbuzné tituly
Nejprodávanější knihy na Libris.cz

© 2010 libris.cz