Seřadit dle 

Vážení zákazníci Libris.cz
Dále stále upozorňujeme že, pokud je Vaše zásilka na cestě k Vám poštovní cestou, mělo by Vám na doručovací adresu přijít oznámení o celním řízení.
Zapište v takovém případě do detailu Vaší objednávky skladové číslo, které v doručeném oznámení najdete.
Vše ostatní s celní poštou zařídíme.

Nadále upozorňujeme na nemilou novinku loňského roku, kterou je zavední paušálního poplatku za administrativní úkony České pošty spojené se zpracováním zahraničních zásilek ve výši 96kč. Tento poplatek po Vás pravděpodobně bude chtít poštovní doručovatel. Nejedná se o clo ani poštovné. Clo i poštovné je i nadále hrazeno a vyřizováno námi.

Pokud chcete mít knihu co nejdříve doma a to i mimo vánoční čas, doporučujeme zvolit zaslání kurýrem! Vyhnete se tak i prodlevě při vyclení a zmíněnému administrativnímu poplatku.

Děkujeme za pochopení.

   Design Patterns: Elements of Reusable Object-Oriented Software 1 847 Kč (s DPH)

detail na Amazonu
Cena bez DPH: 1 679 Kč
Cena s DPH: 1 847 Kč
Vydavatel: Addison-Wesley Professional
Autoři: Erich GammaRichard HelmRalph JohnsonJohn Vlissides
Datum vydání: 10.11.1994
Dostupnost: Odeslání obvykle do 24 hodin Skladem v USA. Doba doručení se řídí dle způsobu dopravy, 2 až 28 dní
Medium: Hardcover
Počet stran: 395
ISBN: 0201633612

Popis titulu (Product Description)
* Capturing a wealth of experience about the design of object-oriented software, four top-notch designers present a catalog of simple and succinct solutions to commonly occurring design problems. Previously undocumented, these 23 patterns allow designers to create more flexible, elegant, and ultimately reusable designs without having to rediscover the design solutions themselves. * The authors begin by describing what patterns are and how they can help you design object-oriented software. They then go on to systematically name, explain, evaluate, and catalog recurring designs in object-oriented systems. With Design Patterns as your guide, you will learn how these important patterns fit into the software development process, and how you can leverage them to solve your own design problems most efficiently.

Popis titulu (Amazon.com Review)
Design Patterns is a modern classic in the literature of object-oriented development, offering timeless and elegant solutions to common problems in software design. It describes patterns for managing object creation, composing objects into larger structures, and coordinating control flow between objects. The book provides numerous examples where using composition rather than inheritance can improve the reusability and flexibility of code. Note, though, that it's not a tutorial but a catalog that you can use to find an object-oriented design pattern that's appropriate for the needs of your particular application--a selection for virtuoso programmers who appreciate (or require) consistent, well-engineered object-oriented designs.

Recenze Amazon
Příbuzné tituly
Nejprodávanější knihy na Libris.cz

© 2010 libris.cz