Seřadit dle 

Vážení zákazníci Libris.cz
Dále stále upozorňujeme že, pokud je Vaše zásilka na cestě k Vám poštovní cestou, mělo by Vám na doručovací adresu přijít oznámení o celním řízení.
Zapište v takovém případě do detailu Vaší objednávky skladové číslo, které v doručeném oznámení najdete.
Vše ostatní s celní poštou zařídíme.

Nadále upozorňujeme na nemilou novinku loňského roku, kterou je zavední paušálního poplatku za administrativní úkony České pošty spojené se zpracováním zahraničních zásilek ve výši 96kč. Tento poplatek po Vás pravděpodobně bude chtít poštovní doručovatel. Nejedná se o clo ani poštovné. Clo i poštovné je i nadále hrazeno a vyřizováno námi.

Pokud chcete mít knihu co nejdříve doma a to i mimo vánoční čas, doporučujeme zvolit zaslání kurýrem! Vyhnete se tak i prodlevě při vyclení a zmíněnému administrativnímu poplatku.

Děkujeme za pochopení.

   Living Rich by Spending Smart: How to Get More of What You Really Want 836 Kč (s DPH)

detail na Amazonu
Cena bez DPH: 760 Kč
Cena s DPH: 836 Kč
Vydavatel: Financial Times Press
Autor: Gregory Karp
Datum vydání: 23.01.2008
Dostupnost: Odeslání obvykle do 24 hodin Skladem v USA. Doba doručení se řídí dle způsobu dopravy, 2 až 28 dní
Medium: Paperback
Počet stran: 224
ISBN: 0132350092

Popis titulu (Product Description)
As The Millionaire Next Door revealed, and millions of Americans now realize, building wealth isn't just about working harder or what you choose to invest in: it's about spending smarter. Now, award-winning Tribune Company personal finance columnist Gregory Karp shows how to do just that. This book isn't about depriving yourself: you don't have to become a "financial anorexic," and you won't have to start dumpster diving! Instead, Gregory Karp shows how to build real, long-lasting wealth by plugging the money leaks you're barely even aware of, and making sure you spend with a purpose. Drawing on everything he's learned writing his prize-winning weekly column, Karp reveals surprisingly painless, little-known techniques for eliminating wasteful spending in every area of your financial life. Karp shows how to spend on what you really care about, not what you don't... understand the real value of comparison shopping...save money in giving gifts without becoming a cheapskate. Karp shows how to slash your phone bill... spend less on food without changing what you like to eat... eliminate spending leaks in insurance, education, entertainment and beyond. From the clothes you wear to the cars you drive, Living Rich by Spending Smart will help you build a life that's truly rich, because it's truly financially secure.

Recenze Amazon
Příbuzné tituly
Nejprodávanější knihy na Libris.cz

© 2010 libris.cz